Svět bylinek > Kouzelné bylinky Dr. Weisse > Islandský lišejník

Kouzelné bylinky  Dr. Weisse

Bylinkám, které jsou použity v recepturách Dr. Weisse, jsou připisovány četné pozitivní účinky na lidský organismus. Odhalte tajemnou sílu účinných látek obsažených v jejich listech, květech a kořenech. Seznamte se s nejoblíbenějšími bylinkami Dr. Weisse, jejich účinky a použitím.

Blahovičník kulatoplodý Blahovičník kulatoplodý
(Eucalyptus globulus)
Islandský lišejník Islandský lišejník
(Cetraria islandica)
Jitrocel kopinatý Jitrocel kopinatý
(Plantago lanceolata)
Mateřídouška obecná Mateřídouška obecná
(Thymus serpyllum)
Plicník lékařský Plicník lékařský
(Pulmonaria officinalis)
Tymián obecný Tymián obecný
(Thymus vulgaris)
Islandský lišejník

Islandský lišejník
 (Cetraria islandica)

Pukléřka islandská, jak se islandskému lišejníku říká mezi odborníky, se rozšířila z Islandu nejdříve do severských zemí, nyní ji na vhodných místech najdeme i u nás. Spojení tohoto lišejníku s Islandem není náhodné, v životě Islanďanů hrála po staletí důležitou roli. Prostupuje snad všemi činnostmi, díky svým účinkům se hojně používá také ve farmaceutickém průmyslu, jak se píše také na zdravotnickém portále Medicina.cz.

Příprava islandského lišejníku:
Když si chcete sami připravit koncentrovaný nálev z pukléřky islandské, je nejlepší si ho udělat za studena. Bylinu dobře properte třeba v sítku, poté ji vložte do skleněné nádoby s vodou a nechejte lišejník přes noc vylouhovat (8 hodin). Tento postup je nejšetrnější ke slizům a dalším látkám, které se z lišejníku do roztoku vyluhují. Při vaření se Slizy z větší části rozloží, a tedy zničí.