Svět bylinek > Kouzelné bylinky Dr. Weisse > Mateřídouška obecná

Kouzelné bylinky  Dr. Weisse

Bylinkám, které jsou použity v recepturách Dr. Weisse, jsou připisovány četné pozitivní účinky na lidský organismus. Odhalte tajemnou sílu účinných látek obsažených v jejich listech, květech a kořenech. Seznamte se s nejoblíbenějšími bylinkami Dr. Weisse, jejich účinky a použitím.

Blahovičník kulatoplodý Blahovičník kulatoplodý
(Eucalyptus globulus)
Islandský lišejník Islandský lišejník
(Cetraria islandica)
Jitrocel kopinatý Jitrocel kopinatý
(Plantago lanceolata)
Mateřídouška obecná Mateřídouška obecná
(Thymus serpyllum)
Plicník lékařský Plicník lékařský
(Pulmonaria officinalis)
Tymián obecný Tymián obecný
(Thymus vulgaris)
Mateřídouška obecná

Mateřídouška obecná
 (Thymus serpyllum)

Mateřídouška je bylinka s lahodnou, konejšivou vůní i chutí. Pokud někde v přírodě najdete tuto droboučkou léčivku, utrhněte si kousíček a promněte ho v ruce. Ucítíte příjemnou vůni rostlinky, která už pomohla vyléčit spoustu nemocí. Ve středověku byla mateřídouška symbolem statečnosti a dámy jí po turnajích, soubojích či po jiných hrdinských kouscích zdobily hruď svých chrabrých rytířů.

Použití mateřídoušky:
Mateřídouška pomáhá při zánětech průdušek, při úporném astmatickém kašli, ale i při horečnatých virových onemocněních. Silice pomáhají uvolňovat křečovité stažení průdušek a tím ulevují nemocným při potížích s nadechnutím. Působí baktericidním a dezinfekčním účinkem na záněty dutiny ústní. Navozuje klid, příjemný spánek, pomáhá při bolestech hlavy.

Polštářek z mateřídoušky
Sušenou mateřídoušku napěchujte do polštářku z plátna, který zapněte zipem nebo zašijte. Polštářek vám zajistí klidný spánek.